Nechceme si nic škudlit pro sebe, proto budeme s radostí postupně sdílet příspěvky s tipy, návody a inspirací. Toto je první z nich. Určitě se bude hodit všem, kdo nemají odvahu vzít do ruky štetce, zároveň chtějí například přání či stránku scrapbooku ozvláštnit výrazným motivem.

Co budete potřebovat

  • Sada razítek
  • Skleněný kvádřík
  • 4 různě tmavé inkoustové polštářky

Pomůcky na scrapbooking

Pokud tyto propriety nemáte, ani si je nechcete sami kupovat, stačí přijít do Nápadílny na kurz.

Postup

Pokud si koupíte sadu razítek pro vícevrstvý tisk, najdete v ní několik variant stejného motivu, které dohromady tvoří kýžený výsledek. Začněte s tou částí, která má největší plochu a připevněte si ji na skleněnou podložku. Pokud je silikonové razítko čisté, stačí ho na sklíčko jen přiložit.

První vrstvu udělejte nejsvětlejším inkoustem. V našem případě je to „ombré” poduška, která přechází z červené do růžové. Úmyslně dáváme tmavší barvu na hřbet, aby byl ptáček co nejpodobnější svým skutečným zástupcům.

Omre inkoust

Vyměníme razítka a pokračujeme variantou, která se natiskne jen na část těla ptáčka. Použijeme červený inkoust. Lze použít jakoukoliv barvu, ale každá následující musí být vždy sytější než ta předešlá.

Další vrstva tisku

Následují další dvě vrstvy, které vykreslují detaily celého motivu. Pro třetí vrstvu jsme použily fialovou.

Scrapbooking a razítka

Pro ty nejmenší detaily, nožičky a zobák, pak černou.

Vícevrstvá razítka

Razítko ptáka

Můžete experimentovat s různými kombinacemi barev a s tím, že například některou z vrstev vynecháte.

Více barev

Takto výrazný motiv jde použít například na přední stranu přáníčka, do srapbooku na stránku s menším počtem fotek… Kam je libo.

Proč razítka

Pokud v sobě nenacházíte odvahu vzít ro ruky tužky a štětce a vytvářet vlastní motivy, s razítky to zvládnete. Doba, kdy razítko znamenalo věčně opatlané dřívko je pryč. Dnes se razítka vyrábí většinou ze silikony, který se přisaje na peůhledný skleněný kvádřík a člověk tak má plnou konrolu nad tím, kam a jak tiskne. Motivy už se dávno netýkají jen dětí a škála barev rozhodně není omezená na červenou, černou a modrou…

Přijďte do Nápadílny a zkuste to taky. Stačí se jen přihlásit na kurz 😉

Na kurz?

Hotové razítko