Blog

Dílna celé odpoledne

Na dílnách nejednou padlo přání, abychom udělaly „něco delšího“ a my jsme se pro to samozřejmě nadchly. Místo klasických 2 a půl hodin, které vždy uběhnou jako voda, bude tato dílna trvat 5 hodin. Těšit se můžete na dvojitou dávku  tvoření, ale i na používání některých nástrojů a technik, na které během běžných dílen není dostatek času.

Kdy?

Sobota 28. ledna, 13:00–20:00

Kde?

V Brně

Cena?

700,-Kč, včetně veškerého materiálu, pevných desek, kroužků a 10 listů do tvého alba

Přihlásit se

K použití bude taky několik novinek

Stále taky rozšiřujeme výbavu naší dílny. Posledním přírustkem jsou všemožná razítka se zimními motivy a nové šablonky do mašinky Sizzix, kterými je možné vyřezat krásné motivy z libovolného papíru. Během delší dílny bude čas s touto vychytanou mašinkou, která dokáže s papírem kouzlit (vyřezávat, vytvářet na něm strukturu tzv. embosováním apod.), pracovat a více si s jednotlivými stránkami vyhrát.

sizzix-sablony
Vyřezávací šablony
embosovany-papir
Embosovaný papír
zimni-razitka
Zimní razítka

nova-vybava

Vánoční přání

Papír má něco do sebe! Vlastní vyrobené přání potěší určitě víc než pár znaků na displeji. Není potřeba utíkat do obchodu a vánoční přání kupovat, bude stačit jedna barevná tvrdá čtvrtka, zbytek pentle nebo provázku a gelovka nebo světlý marker. Tady najdete, co vytvořili návštěvníci Festivalu vánočních dárků během několika minut.

vanocni-prani-1
Zkuste motiv ozvláštnit nalepením provázku.
vanocni-prani-2
Bílá pastleka, gelovka nebo marker vypadá na tmavém papíře skvěle.
vanocni-prani-3
Jakoukoliv mašli nebo provázek jednoduše přiděláte oboustrannou páskou nebo lepidlem.
vanocni-prani-4
Pohrajte si i s textem uvnitř.

vanocni-prani-5

vanocni-prani-8
Dřevěné vločky jsme objevily v květinářství za pár drobných. Na papír jdou přilepit i běžným lepidlem v tubě.
vanocni-prani-9
Ani ústřižky nemusí přijít nazmar. Stačí přikreslit mašli a jsou z nich dárky.

vanocni-prani-10

vanocni-prani-11
Pokud najdete nějaké razítko, zkuste experimentovat s tím, že jej dáte na různé podklady a následně vystřihnete a nalepíte.

vanocni-prani-12

vanocni-prani-1-1
Není důvod to přehánět. V jednoduchosti je krása.

Pochlupte se, co vytvoříte vy. Stačí na Instagramu přidat #scrapbookujeme. Užijte si vánoční čas a těšíme se v lednu v Nápadílně!

Dva kurzy za námi

Už jsme v ostrém provozu a máme za sebou první dva kurzy. Oba proběhly nad naše očekávání, koukněte se na fotky.

Všichni účastníci kurzu od nás dostávají sadu 6 papírů různých barev a vzorů, který jsme pro tento účel vyrobily. Ti, co jsou u nás poprvé, dostanou i desky a kroužky, aby měli plnohodnotný základ svého alba.

Už teď se těšíme na další!

Vícevrstvá razítka

Nechceme si nic škudlit pro sebe, proto budeme s radostí postupně sdílet příspěvky s tipy, návody a inspirací. Toto je první z nich. Určitě se bude hodit všem, kdo nemají odvahu vzít do ruky štetce, zároveň chtějí například přání či stránku scrapbooku ozvláštnit výrazným motivem.

Co budete potřebovat

  • Sada razítek
  • Skleněný kvádřík
  • 4 různě tmavé inkoustové polštářky

Pomůcky na scrapbooking

Pokud tyto propriety nemáte, ani si je nechcete sami kupovat, stačí přijít do Nápadílny na kurz.

Postup

Pokud si koupíte sadu razítek pro vícevrstvý tisk, najdete v ní několik variant stejného motivu, které dohromady tvoří kýžený výsledek. Začněte s tou částí, která má největší plochu a připevněte si ji na skleněnou podložku. Pokud je silikonové razítko čisté, stačí ho na sklíčko jen přiložit.

První vrstvu udělejte nejsvětlejším inkoustem. V našem případě je to „ombré” poduška, která přechází z červené do růžové. Úmyslně dáváme tmavší barvu na hřbet, aby byl ptáček co nejpodobnější svým skutečným zástupcům.

Omre inkoust

Vyměníme razítka a pokračujeme variantou, která se natiskne jen na část těla ptáčka. Použijeme červený inkoust. Lze použít jakoukoliv barvu, ale každá následující musí být vždy sytější než ta předešlá.

Další vrstva tisku

Následují další dvě vrstvy, které vykreslují detaily celého motivu. Pro třetí vrstvu jsme použily fialovou.

Scrapbooking a razítka

Pro ty nejmenší detaily, nožičky a zobák, pak černou.

Vícevrstvá razítka

Razítko ptáka

Můžete experimentovat s různými kombinacemi barev a s tím, že například některou z vrstev vynecháte.

Více barev

Takto výrazný motiv jde použít například na přední stranu přáníčka, do srapbooku na stránku s menším počtem fotek… Kam je libo.

Proč razítka

Pokud v sobě nenacházíte odvahu vzít ro ruky tužky a štětce a vytvářet vlastní motivy, s razítky to zvládnete. Doba, kdy razítko znamenalo věčně opatlané dřívko je pryč. Dnes se razítka vyrábí většinou ze silikony, který se přisaje na peůhledný skleněný kvádřík a člověk tak má plnou konrolu nad tím, kam a jak tiskne. Motivy už se dávno netýkají jen dětí a škála barev rozhodně není omezená na červenou, černou a modrou…

Přijďte do Nápadílny a zkuste to taky. Stačí se jen přihlásit na kurz 😉

Na kurz?

Hotové razítko

První kurzy scrapbookingu!

Plánujeme to již několik měsíců a teď přišel ten okamžik. Můžeš se přihlásit na první kurzy v Nápadílně.
Vypsaly jsme 3 nové kurzy scrapbookingu, které proběhnou v srpnu a v září. I díky letním termínům se budou točit okolo tvoření scrapbooků, vymazlených fotoalb, s letní tematikou. Termíny a přihlašování najdeš tady.

Moc se těšíme.

Šup do Nápadílny!

5 důvodů, proč scrapbookovat

Možná váháš, proč a zda se pustit do svého prvního scrapbooku, pak je tento článek přesně pro tebe.

1. Fotky si zaslouží pořádné místo a paměť telefonu to není

Ruku na srdce, jak velká část vyfocených snímků už po stažení z paměťové karty zůstala ukryta v zapomnění? Scrapbookováním si vytvoříš návyk fotky vyvolávat a tisknout, uspořádávat je a dávat dohromady například i s dalšími výstřižky a artefakty z cest. Najednou máš, co ukazovat svým známým a čím listovat během dlouhých večerů.

Scrapbooking je kraativní proces, při kterém se prázdné stránky mění na malá umělecká díla a zásobárny vzpomínek

2. Je to jen tvoje

Nemusíš se nechat omezovat jakýmikoliv pravidly, jsou to tvoje fotky, tvůj příběh a je na tobě, jak ho budeš vyprávět. Nenech se mást, scrapbooking neznamená, že to musí být páté přes deváté, rádoby roztomilé, třpytivé a kýčovité. Tvůj scrapbook by měl vyjadřovat tebe, tvou náladu a náladu daných okamžiků.

3. Stačí nápad a chuť ho realizovat

Když začneš hledat na webu scrapbooky, je poměrně snadné nabýt dojmu, že člověk musí vlastnit tisíce udělátek, aby mohl vůbec začít. Razítka, barvy, fólie, lepidla, raznice, řezáky, washi pásky, … My ale razíme názor, že tak to rozhodně není. Víc než tisíc pomůcek na scrapbooking je jeden nápad.

4. Vzpomínky časem vyblednou

Znáš to, pamatujeme si zhruba kdy a kde jsme byli, co jsme zažili a jednotlivé momenty ale časem mizí, ani nevíme jak. Scrapbook je způsob, jak si vzpomínky uchovat, zachytit jejich atmosféru a na rozdíl od naší paměti to má jednu zásadní výhodu – co jednou do scrapbooku dáme, už se nezmění a dané okamžiky si můžeme připomínat neustále.

5. Je to relax

Někdy potřebujeme vypnout hlavu, zahodit starosti, odreagovat se. Nenapadá nás nic lepšího, než zapojit ruce a začít něco tvořit, dostat se do stavu, kdy nevnímáte čas a následná radost z výsledku.

 

Důvodu proč bude zřejmě o mnoho víc a každý si ve scrapbookingu najde to svoje. Není nic snažšího než začít. Třeba v Nápadílně.

Chci do nápadílny